top of page

Show Results

IMG_7408.heic

Back to School(ing) Show - 9/10/23

Pre Beginner Hunter

Division Champion – Adalyn McCurley

Reserve Champion – Allie Burch

H1 Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Adalyn McCurley

  2. Anabelle Pettet

  3. Charlotte Fuller

  4. Allie Burch

  5. Ashley Bakker

  6. Ruby Mayberry

H2 Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Allie Burch

  2. Charlotte Fuller

  3. Adalyn McCurley

  4. Imani Stone

  5. Anabelle Pettet

  6. Ruby Mayberry

 

H3A Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Allie Burch

  2. Anabelle Pettet

  3. Ruby Mayberry

  4. Iman iStone

  5. Adalyn McCurley

  6. Violet Seymour

H3B Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Ashley Bakker

  2. Charlotte Fuller

  3. Mirella Gonzales

  4. Lois James

  5. Cate DiGiorgio

Beginner Hunter

Division Champion – Holly Helinski

Reserve Champion – Michele McGorky

 

H4 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Holly Helinski

  2. Maddalynn Roll

  3. Michele McGorky

  4. Adalyn McCurley

  5. Kasidee Ringo

  6. Raegan Mayberry

H5 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Holly Helinski

  2. Michele McGorky

  3. Adalyn McCurley

  4. Maddalynn Roll

  5. Anabelle Pettet

  6. Kasidee Ringo

H6A Beginner Hunter under saddle

  1. Anabelle Pettet

  2. Michele McGorky

  3. Allie Burch

  4. Raegan Mayberry

  5. Ruby Mayberry

H6B Beginner Hunter under saddle

  1. Holly Helinski

  2. Maddalynn Roll

  3. Amelia Fulton

  4. Adalyn McCurley

  5. Kasidee Ringo

Novice Hunter

Division Champion – Michele McGorky

Reserve Champion – Alycia Nortz

H7 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Michele McGorky

  2. Alycia Nortz

  3. Jane Thompson

  4. Brooklyn Fletcher

  5. Holly Helinski

  6. Emerson Thompson

H8 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Raegan Mayberry

  2. Michele McGorky

  3. Holly Helinski

  4. Emerson Thompson

  5. Alycia Nortz

  6. Amelia Fulton

H9 Novice Hunter under saddle

  1. Emerson Thompson

  2. Michele McGorky

  3. Alycia Nortz

  4. Holly Helinski

  5. Allie Burch

  6. Raegan Mayberry

Low Hunter

Division Champion – Kasidee Ringo

Reserve Champion - Alycia Nortz

H10 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Kasidee Ringo

  2. Alycia Nortz

  3. Annika Helinski

  4. Jane Thompson

 

H11 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Lisa Morse

  2. Alycia Nortz

  3. Kasidee Ringo

  4. Jane Thompson

  5. Annika Helinski

H12 Low Hunter under saddle

  1. Kasidee Ringo

  2. Annika Helinski

  3. Alycia Nortz

Working Hunter

Division Champion – Daryn Tinsley

Reserve Champion – Cate Julsen

H13 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Daryn Tinsley

  2. Cate Julsen

  3. Annika Helinski

  4. Lisa Morse

  5. Jane Thompson

H14 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Daryn Tinsley

  2. Lisa Morse

  3. Annika Helinski

  4. Cate Julsen

H15 Working Hunter under saddle

  1. Cate Julsen

  2. Annika Helinski

  3. Daryn Tinsley

Advanced Hunter

Division Champion – Kate Schultheis

Reserve Champion – Cate Julsen

H16 Advanced Hunter over fences (2'9")

  1. Lisa Morse

  2. Kate Schultheis

  3. Cate Julsen

H17 Advanced Hunter over fences (2'9")

  1. Kate Schultheis

  2. Cate Julsen

H18 Advanced Hunter under saddle

  1. Kate Schultheis

  2. Cate Julsen

Excelling Hunter

Division Champion – Kate Schultheis

 

H19 Excelling Hunter over fences (3'0")

  1. Kate Schultheis

H20 Excelling Hunter over fences (3'0")

  1. Kate Schultheis

H21 Excelling Hunter under saddle

  1. Kate Schultheis

Hoof and Boot Relay

  1. Elli Butler

  2. Jessica Davy

  3. Emma Durepo

  4. Brooklyn Fletcher

  5. Emma Butler​

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Division Champion – Kathy Bass

Reserve Champion – Emerson Thompson

J4 Puddle Jumper

  1. Emerson Thompson

  2. Kathy Bass

  3. Kate Fuller

  4. Elani Scott

J5 Puddle Jumper

  1. Maddalynn Roll

  2. Kathy Bass

  3. Kate Fuller

  4. Elani Scott

  5. Emerson Thompson

J6 Puddle Jumper

  1. Elani Scott

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Division Champion – Maddalynn Roll

Reserve Champion – Sarah Sundgren

J7 Beginner Jumper

  1. Maddalynn Roll

  2. Sarah Sundgren

  3. Arianna Ames

  4. Allison Zimmerman

 

J8 Beginner Jumper

  1. Maddalynn Roll

  2. Allison Zimmerman

  3. Jessie Sawyer

  4. Arianna Ames

  5. Sarah Sundgren

  6. Brooklyn Fletcher

J9 Beginner Jumper

  1. Sarah Sundgren

  2. Allison Zimmerman

  3. Maddalynn Roll

  4. Arianna Ames

  5. Brooklyn Fletcher

Schooling Jumper (80 cm/2’8”)

Division Champion – Daryn Tinsley

Reserve Champion – Kaylin Frisby

J10 Schooling Jumper

  1. Daryn Tinsley

  2. Kaylin Frisby

  3. Annika Sadler

  4. Arianna Ames

 

J11 Schooling Jumper

  1. Maddalynn Roll

  2. Daryn Tinsley

  3. Kaylin Frisby

  4. Arianna Ames

  5. Annika Sadler

J12 Schooling Jumper

  1. Daryn Tinsley

  2. Kaylin Frisby

  3. Annika Sadler

Jumper (90 cm/2’11”)

Division Champion – Kaylin Frisby

Reserve Champion - Annika Sadler

J14 Jumper

  1. KaylinFrisby

  2. AnnikaSadler

Spring Warm-Up - 5/6/2023

Pre Beginner Hunter - Group A

Division Champion – Erica Winter

Reserve Champion – Everly Glider

H1A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Erica Winter

  2. Rebekah Winter

  3. Violet Seymour

  4. Everly Glider

  5. Allegra Adams

  6. Grace Ortiz

H2A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Erica Winter

  2. Everly Glider

  3. Allegra Adams

  4. Delilah Carr

  5. Emery Rose Kennedy

  6. Grace Ortiz

 

H3A Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Grace Ortiz

  2. Violet Seymour

  3. Erica Winter

  4. Hayden Bystrom

  5. Emery Rose Kennedy

  6. Rebekah Winter

Pre Beginner Hunter - Group B

Division Champion – Brynn Shryer

Reserve Champion – Jennifer O'Malley

H1B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Brynn Shryer

  2. Allison Gleason

  3. Jennifer O'Malley

  4. Aubrey Hedlund

  5. Annabelle Pettet

  6. Teddy Schilling

H2B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Jennifer O'Malley

  2. Brynn Shryer

  3. Imani Stone

  4. Kaliah Klingsheim

  5. Aubrey Hedlund

  6. Teddy Schilling

 

H3B Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Annika Helinski

  2. Holly Helinski

  3. Jennifer O'Malley

  4. Teddy Shilling

  5. Kaliah Klingsheim

Beginner Hunter

Division Champion – Annika Helinski

Reserve Champion – Holly Helinski &

                              Emery Rose Kennedy

 

H4 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Annika Helinski

  2. Christine Werner

  3. Madeline Werner

  4. Holly Helinski

  5. Emery Rose Kennedy

  6. Emerson Thompson

H5 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Emery Rose Kennedy

  2. Holly Helinski

  3. Teddy Schilling

  4. Annika Helinksi

  5. Emerson Thompson

  6. Christine Werner

Novice Hunter

Division Champion – Katie Bystrom

Reserve Champion – Holly Helinski &

                              Emerson Thompson

 

H7 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Holly Helinski

  2. Emerson Thompson

  3. Katie Bystrom

  4. Jane Thompson

  5. Alicia Nortz

  6. Amy Gibbs

 

H8 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Amy Gibbs

  2. Katie Bystrom

  3. Sophia Gauthier

  4. Emerson Thompson

  5. Holly Helinski

  6. Alicia Nortz

Low Hunter

Division Champion – Emerson Thompson

Reserve Champion - Annika Helinski

 

H10 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Emerson Thompson

  2. Annika Helinski

  3. Shyla Nortz

  4. Jeni Nortz

  5. Jane Thompson

  6. Ashley Thompson

 

H11 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Jane Thompson

  2. Emerson Thompson

  3. Annika Helinski

  4. Shyla Nortz

  5. Ashley Thompson

 

Working Hunter

Division Champion – Jeni Nortz & Jane Thompson

Reserve Champion – Shyla Nortz & Annika Helinski

H13 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Jeni Nortz

  2. Shyla Nortz

  3. Jane Thompson

  4. Annika Helinski

H14 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Jane Thompson

  2. Annika Helinski

  3. Jeni Nortz

  4. Shyla Nortz

Excelling Hunter

Division Champion – Alexis Johnson

 

H19 Excelling Hunter over fences (3'0")

  1. Alexis Johnson

H20 Excelling Hunter over fences (3'0")

  1. Alexis Johnson

Gambler's Choice

  1. Elli Butler

  2. Jessica Davy

  3. Emma Durepo

  4. Brooklyn Fletcher

  5. Emma Butler​

Grasshopper (50 cm/1’ 8” Cross Rails)

Division Champion – Hope McCollom

Reserve Champion – Lindsey Gross

J1 Grasshopper

  1. Hope McCollom

  2. Lindsey Gross

 

J2 Grasshopper

  1. Hope McCollom

  2. Lindsey Gross

J3 Grasshopper

  1. Lindsey Gross

  2. Hope McCollom 

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Division Champion – Paige Bullard

Reserve Champion – Jessica Davy & Rebecca Routh

J4 Puddle Jumper

  1. Emerson Thompson

  2. Jessica Davy

  3. Rebecca Routh

  4. Paige Bullard

  5. Alexandra Bale

  6. Elli Butler

J5 Puddle Jumper

  1. Elli Butler

  2. Rebecca Routh

  3. Jessica Davy

  4. Paige Bullard

  5. Emily Walter

  6. Emerson Thompson

J6 Puddle Jumper

  1. Paige Bullard

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Division Champion – Annika Sadler

Reserve Champion – Alexandra Bale

J7 Beginner Jumper

  1. Anika Sadler

  2. Rosie Simikel

  3. Alexandra Bale

 

J8 Beginner Jumper

  1. Alexandra Bale

  2. Anika Sadler

  3. Rebecca Routh

J9 Beginner Jumper

  1. No clear rounds

Schooling Jumper (80 cm/2’8”)

Division Champion – Kaylin Frisby

Reserve Champion – Rosie Simikel

J10 Schooling Jumper

  1. Rosie Simikel

 

J11 Schooling Jumper

  1. Kaylin Frisby

J12 Schooling Jumper

  1. Kaylin Frisby

Jumper (90 cm/2’11”)

Division Champion – Allison Zimmerman

Reserve Champion - Kaylin Frisby

J13 Jumper

  1. No clear rounds

J14 Jumper

  1. Allison Zimmerman

  2. Kaylin Frisby

J15 Jumper

  1. Allison Zimmerman

IMG_5166_edited.jpg

2022 Year End Champions

Pre Beginner Hunter (Trot Poles)

Grand Champion – Holly Helinski

Reserve Champion – Emerson Thompson

Beginner Hunter (18' Cross Rails)

Grand Champion – Kassidee Ringo

Reserve Champion – Emerson Thompson

Novice Hunter (2'0")

Grand Champion – Jaidah Dance

Reserve Champion – Annika Helinski

Low Hunter (2'3")

Grand Champion – McKenna Anderson

Reserve Chamption - Jessica Warren

Working Hunter (2'6")

Grand Champion – Jane Thompson

Reserve Champion – McKenna Anderson

 

Advanced Hunter (2'9")

Grand Champion – Crystal Murray Weston

Reserve Champion – Cindy Hahn

Excelling Hunter (3'0")

Grand Champion - Crystal Murray Weston

Reserve Champion - Ashley Nolting

Grasshopper (50 cm/1’ 8” Cross Rails)

Grand Champion – Emerson Thompson

Reserve Champion – Rebecca Routh

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Grand Champion – Alexandra Bale

Reserve Champion – Rebecca Routh

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Grand Champion – Emily Aken

Reserve Champion – Rebecca Routh

Schooling Jumper (80 cm/)

Grand Champion - Crystal Murray Weston

Reserve Champion - Daryn Tinsley

Jumper (90 cm/)

Grand Champion - Crystal Murray Weston

Reserve Champion - Marisa Keltz

Over Jumper (1.0 m/3'3")

Grand Champion - Crystal Murray-Weston

Reserve Champion - Nicole Aden

IMG_5167_edited.jpg

Back to School(ing) Championship - 9/11/2022

Pre Beginner Hunter

Division Champion – HOLLY HELINSKI

Reserve Champion – REBEKAH WINTER

H1 Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. MAYBERRY, RUBY

  2. HELINSKI, HOLLY

  3. WINTER, REBEKAH

  4. PETTETT, ANNABELLE

  5. PETERSON, KATELYN

  6. MCCARTY, KELSEY

H2 Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. HELINSKI, HOLLY

  2. MOORE, GRACE

  3. MCCARTY, KELSEY

  4. PETERSON, KATELYN

  5. WINTER, REBEKAH

  6. PETTETT, ANNABELLE

 

H3 Pre Beginner Hunter under saddle

  1. MCCARTY, KELSEY

  2. MOORE, GRACE

  3. PETTETT, ANNABELLE

  4. WINTER, REBEKAH

  5. CASH, AVERY

  6. HELINSKI, HOLLY

Beginner Hunter

Division Champion – KASSIDEE RINGO

Reserve Champion – EMERSON THOMPSON

 

H4 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. THOMPSON, EMERSON

  2. MAYBERRY, RAEGAN

  3. RINGO, KASSIDEE

  4. MOORE, GRACE

  5. CASH, AVERY

  6. PETERSON, KATELYN

H5 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. BILLIGMEIER, SIDNEY

  2. RINGO, KASSIDEE

  3. NORTZ, ALYCIA

  4. HELINSKI, HOLLY

  5. THOMPSON, EMERSON

  6. MOORE, GRACE

 

H6 Beginner Hunter under saddle

  1. THOMPSON, EMERSON

  2. HELINSKI, HOLLY

  3. MAYBERRY, RAEGAN

  4. RINGO, KASSIDEE

  5. MOORE, RUBY

  6. MAYBERRY, RUBY

 

Novice Hunter

Division Champion – EMMERSON THOMPSON

Reserve Champion – ANNIKA HELINSKI

 

H7 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. THOMPSON, EMERSON

  2. THOMPSON, JANE

  3. SUNDGREN, SARAH

  4. NORTZ, ALYCIA

  5. SEYMOUR, VIOLET

  6. HELINSKI, ANNIKA

 

H8 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. CASH, AVERY

  2. HELINSKI, ANNIKA

  3. MAYBERRY, RAEGAN

  4. THOMPSON, EMERSON

  5. SUNDGREN, SARAH

  6. MOORE, GRACE

H9 Novice Hunter under saddle

  1. MAYBERRY, RAEGAN

  2. THOMPSON, EMERSON

  3. HELINSKI, ANNIKA

  4. DANCE, JAIDAH

  5. NORTZ, ALYCIA

  6. SUNDGREN, SARAH

Low Hunter

Division Champion – ANNIKA HELINSKI

Reserve Chamption - JESSICA WARREN

 

H10 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. HELINSKI, ANNIKA

  2. ANDERSON, MCKENNA

  3. MAYBERRY, RAEGAN

  4. WARREN, JESSICA

  5. NORTZ, SHYLA

  6. THOMPSON, JANE

 

H11 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. HELINSKI, ANNIKA

  2. SUNDGREN, SARAH

  3. WARREN, JESSICA

  4. MAYBERRY, RAEGAN

  5. NORTZ, ALYCIA

  6. SEYMOUR, VIOLET

 

H12 Low Hunter under saddle

  1. WARREN, JESSICA

  2. HELINSKI, ANNIKA

  3. SUNDGREN, SARAH

  4. MAYBERRY, RAEGAN

  5. SEYMOUR, VIOLET

  6. NORTZ, ALYCIA

 

Working Hunter

Division Champion – JANE THOMPSON

Reserve Champion – JESSICA WARREN

H13 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. THOMPSON, JANE

  2. NORTZ, SHYLA

  3. WARREN, JESSICA

H14 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. THOMPSON, JANE

  2. WARREN, JESSICA

  3. NORTZ, SHYLA

 

H15 Working Hunter under saddle

  1. WARREN, JESSICA

  2. THOMPSON, JANE

 

Advanced Hunter

Division Champion – CRYSTAL MURRAY WESTON

Reserve Champion – JANE THOMPSON

H16 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. MURRAY WESTON, CRYSTAL

  2. THOMPSON, JANE

  3. NORTZ, SHYLA

Grasshopper (50 cm/1’ 8” Cross Rails)

Division Champion – REECE LIERMAN

Reserve Champion – EMERSON THOMPSON

J1 Grasshopper

  1. LIERMAN, REECE

  2. THOMPSON, EMERSON

  3. ROUTH, REBECCA

  4. COVINGTON, SARAH

  5. STOLLEY, KAYLEE

  6. NORTZ, ALYCIA

 

J2 Grasshopper

  1. ROUTH, REBECCA

  2. STOLLEY, KAYLEE

  3. LIERMAN, REECE

  4. COVINGTON, SARAH

  5. THOMPSON, EMERSON

J3 Grasshopper

  1. THOMPSON, EMERSON

  2. LIERMAN, REECE

  3. COVINGTON, SARAH

  4. STOLLEY, KAYLEE

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Division Champion – ALEXANDRA BALE

Reserve Champion – LAREE LIERMAN

J4 Puddle Jumper

  1. BALE, ALEXANDRA

  2. NORTZ, SHYLA

  3. ROUTH, REBECCA

  4. LIERMANN, LAREE

J5 Puddle Jumper

  1. BALE, ALEXANDRA

  2. ROUTH, REBECCA

  3. LIERMANN, LAREE

  4. ROUTH, REBECCA

J6 Puddle Jumper

  1. BALE, ALEXANDRA

  2. LIERMANN, LAREE

  3. SPANGLER, KELLY

  4. ROBERTS, EMMA

  5. ROUTH, REBECCA

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Division Champion – ALEXANDRA BALE

Reserve Champion – REBECCA ROUTH

J7 Beginner Jumper

  1. BALE, ALEXANDRA

  2. NORTZ, SHYLA

  3. THOMPSON, JANE

  4. ROBERTS, EMMA

  5. ROUTH, REBECCA

  6. RINGO, KASSIDEE

 

J8 Beginner Jumper

  1. BALE, ALEXANDRA

  2. BILLINGS, JOANNA

  3. ROUTH, REBECCA

  4. SIMIKEL, ROSIE

J9 Beginner Jumper

  1. BALE, ALEXANDRA

  2. ROUTH, REBECCA

Schooling Jumper (80 cm/2’8”)

Division Champion – JOANNA BILLINGS

Reserve Champion – NATASHA ENEGREN

 

J10 Schooling Jumper

  1. BILLINGS, JOANNA

  2. THOMPSON, JANE

  3. Karen Chapman

  4. ROUTH, REBECCA

  5. ANDERSON, MYIA

  6. NORTZ, SHYLA

 

J11 Schooling Jumper

  1. ANDERSON, MYIA

  2. BILLINGS, JOANNA

  3. ENEGREN, NATASHA

  4. TINSLEY, DARYN

  5. NORTZ, SHYLA

J12 Schooling Jumper

  1. ENEGREN, NATASHA

  2. BILLINGS, JOANNA

  3. TINSLEY, DARYN

Jumper (90 cm/2’11”)

Division Champion – NATASHA ENEGREN

Reserve Champion - CRYSTAL MURRAY WESTON

 

J13 Jumper

  1. MURRAY WESTON, CRYSTAL

  2. KAREN CHAPMAN

  3. ENEGREN, NATASHA

J14 Jumper

  1. MURRAY WESTON, CRYSTAL

  2. ENEGREN, NATASHA

J15 Jumper

  1. ENEGREN, NATASHA

Over Jumper (1.0 m/3'3")

Division Champion - CRYSTAL MURRAY WESTON

Reserve Champion - KAREN CHAPMAN

J16 Over Jumper

  1. MURRAY WESTON, CRYSTAL

  2. KAREN CHAPMAN

IMG_2864_edited.jpg
IMG_7522_edited.jpg
IMG_5172_edited.jpg

Summer Sparkle - 8/14/2022

Pre Beginner Hunter Group A

Division Champion – Ella Burruss

Reserve Champion – Emerson Thompson

 

H1A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Ella Burruss

  2. Chloe Dunsmoor

  3. Alayna Caryl

  4. Emerson Thompson

  5. Allegra Adams

H2A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Ella Burruss

  2. Emerson Thompson

  3. Alayna Caryl

  4. Allegra Adams

  5. Chloe Dunsmoor

 

H3A Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Ella Burruss

  2. Allegra Adams

  3. Emerson Thompson

  4. Alayna Caryl

  5. Chloe Dunsmoor

 

Pre Beginner Hunter Group B

Division Champion – Lacey Holsten

Reserve Champion – Sarah Burruss

 

H1B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Lacey Holsten

  2. Kolbie Colliver

  3. Sarah Burruss

  4. Ruby Mayberry

  5. Rebekah Winter

 

H2B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Lacey Holsten

  2. Sarah Burruss

  3. Kolbie Colliver

  4. Ruby Mayberry

  5. Rebekah Winter

 

H3B Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Lacey Holsten

  2. Sarah Burruss

  3. Kolbie Colliver

  4. Ruby Mayberry

  5. Rebekah Winter

  6. Gracyn Colliver

 

Beginner Hunter Group A

Division Champion – Ella Burruss

Reserve Champion – Emerson Thompson

 

H4A Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Ella Burruss

  2. Emerson Thompson

  3. Chloe Dunsmoor

  4. Danica MacIsaac

  5. Alycia Nortz

  6. Avery Cash

H5A Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Emerson Thompson

  2. Ella Burruss

  3. Jaidah Dance

  4. Alycia Nortz

  5. Danica MacIsaac

  6. Allegra Adams

 

H6A Beginner Hunter under saddle

  1. Ella Burruss

  2. Danica MacIsaac

  3. Chloe Dunsmoor

  4. Alycia Nortz

  5. Emerson Thompson

 

Beginner Hunter Group B

Division Champion – Kolbie Colliver

Reserve Champion – Kassidee Ringo

 

H4B Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Kolbie Colliver

  2. Kassidee Ringo

  3. Sidney Billigmeier

  4. Raegan Mayberry

  5. McKenna Anderson

  6. Gracyn Coliver

 

H5B Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Kolbie Colliver

  2. McKenna Anderson

  3. Sidney Billigmeier

  4. Kassidee Ringo

  5. Raegan Mayberry

  6. Gracyn Coliver

 

H6B Beginner Hunter under saddle

  1. Raegan Mayberry

  2. Kolbie Colliver

  3. Kassidee Ringo

  4. Sophia Tehrani

  5. Sidney Billigmeier

  6. Ruby Mayberry

 

Novice Hunter

Division Champion – Danica MacIsaac

Reserve Champion – Jaidah Dance

 

H7 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Jaidah Dance

  2. Danica MacIsaac

  3. Jane Thompson

  4. Gracyn Colliver

  5. Raegan Mayberry

  6. Shyla Nortz

 

H8 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Raegan Mayberry

  2. Ashley Thompson

  3. Danica MacIsaac

  4. Alycia Nortz

  5. Jaidah Dance

  6. Gracyn Colliver

H9 Novice Hunter under saddle

  1. Danica MacIsaac

  2. Jaidah Dance

  3. Alycia Nortz

  4. Raegan Mayberry

Low Hunter

Division Champion – Ashley Thompson

Reserve Chamption - Alycia Nortz

 

H10 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. River Grew

  2. Jane Thompson

  3. Alycia Nortz

  4. Ashley Thompson

  5. McKenna Anderson

  6. Shyla Nortz

 

H11 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Raegan Mayberry

  2. Ashley Thompson

  3. Danica MacIsaac

  4. Alycia Nortz

  5. Jaidah Dance

  6. Gracyn Colliver

 

H12 Low Hunter under saddle

  1. River Grew

  2. McKenna Anderson

  3. Raegan Mayberry

 

Working Hunter

Division Champion – River Grew

Reserve Champion – Jane Thompson

H13 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Cindy Hahn

  2. River Grew

  3. Jane Thompson

  4. Shyla Nortz

  5. Ashley Thompson

H14 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Crystal Murray Weston

  2. Gia Schwartzer

  3. Ashley Thompson

  4. Jane Thompson

  5. River Grew

  6. Shyla Nortz

 

H15 Working Hunter under saddle

  1. Cindy Hahn

  2. River Grew

  3. McKenna Anderson

 

Advanced Hunter

Division Champion – Crystal Murray Weston

Reserve Champion – Bonnie Powell

 

H16 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Crystal Murray Weston

  2. Bonnie Powell

  3. Cindy Hahn

  4. Gia Schwartzer

  5. Shyla Nortz

  6. Jane Thompson

 

H17 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Crystal Murray Weston

  2. Bonnie Powell

  3. Gia Schwartzer

  4. Cindy Hahn

 

H18 Advanced Hunter under saddle

  1. Crystal Murray Weston

  2. Bonnie Powell

  3. Cindy Hahn

  4. Gia Schwartzer

Grasshopper (50 cm/1’ 8” Cross Rails)

Division Champion – Emerson Thompson

Reserve Champion – Rebecca Routh

 

J1 Grasshopper

  1. Emerson Thompson

  2. Rebecca Routh

  3. Brooklyn Fletcher

  4. Kassidee Ringo

 

J2 Grasshopper

  1. Emerson Thompson

  2. Rebecca Routh

  3. Kate Ducey

  4. AJ Zimmerman

 

J3 Grasshopper

  1. Emerson Thompson

  2. Rebecca Routh

  3. Brooklyn Fletcher

  4. Kate Ducey

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Division Champion – Rebecca Routh

Reserve Champion – Emerson Thompson

J4 Puddle Jumper

  1. AJ Zimmerman

  2. Emerson Thompson

  3. Rebecca Routh

  4. Kate Ducey

  5. AJ Zimmerman

 

J5 Puddle Jumper

  1. Rebecca Routh

  2. Katherine Un

  3. AJ Zimmerman

  4. Emerson Thompson

  5. Kate Ducey

J6 Puddle Jumper

  1. Hannah Nafzgar

  2. Emerson Thompson

  3. Rebecca Routh

  4. Katherine Un

  5. Kate Ducey

  6. AJ Zimmerman

 

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Division Champion – Hannah Nafzgar

Reserve Champion – Kathy Bass

J7 Beginner Jumper

  1. Hannah Nafzgar

  2. Kathy Bass

  3. Jennifer Hambleton

  4. Rebecca Routh

 

J8 Beginner Jumper

  1. Kathy Bass

  2. Hannah Nafzgar

  3. Rebecca Routh

  4. Jennifer Hambleton

J9 Beginner Jumper

  1. Hannah Nafzgar

  2. Jennifer Hambleton

  3. Kathy Bass

  4. Rebecca Routh

Over Jumper (1.0 m/3'3")

Division Champion - Crystal Murray-Weston

J16 Over Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

J17 Over Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

J18 Over Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

Freedom Ring - 7/10/2022

Pre Beginner Hunter Group A

Division Champion – Rebekah Winter

Reserve Champion – Graycie Frye

 

H1A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Rebekah Winter

  2. Graycie Frye

  3. Olivia Robb

  4. Brooklyn Fletcher

  5. Emerson Thompson

  6. Erika Winter

 

H2A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Rebekah Winter

  2. Emerson Thompson

  3. Graycie Frye

  4. Olivia Robb

 

H3A Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Londynne Stratton

  2. Graycie Frye

  3. Emerson Thompson

  4. Erika Winter

  5. Olivia Robb

  6. Rebekah Winter

 

Pre Beginner Hunter Group B

Division Champion – Avery Cash

Reserve Champion – Jeremiah Winter

 

H1B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Avery Cash

  2. Allegra Adams

  3. Jeremiah Winter

 

H2B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Brynna Miller

  2. Madeline Werner

  3. Jeremiah Winter

  4. Avery Cash

  5. Allegra Adams

 

H3B Pre Beginner Hunter under saddle

  1. Madeline Werner

  2. Avery Cash

 

Beginner Hunter Group A

Division Champion – Brynna Miller

Reserve Champion – Raegan Mayberry

 

H4A Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Brynna Miller

  2. Raegan Mayberry

  3. Jennifer Facer

  4. Lei Broadstone

  5. Emerson Thompson

  6. Olivia Robb

H5A Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Brynna Miller

  2. Lei Broadstone

  3. Raegan Mayberry

  4. Emerson Thompson

  5. Jennifer Facer

  6. Graycie Frye

 

H6A Beginner Hunter under saddle

  1. Raegan Mayberry

  2. Lei Broadstone

  3. Sarah Sundgren

  4. Gracyn Colliver

  5. Jennifer Facer

  6. Olivia Rob

 

Beginner Hunter Group B

Division Champion – Danica Macisaac

Reserve Champion – Christie Werner

 

H4B Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Avery Cash

  2. Alycia Nortz

  3. Shyla Nortz

  4. Jane Thompson

  5. Madeline Werner

  6. Danica Macisaac

 

H5B Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Christie Werner

  2. Danica Macisaac

  3. Kassidee Ringo

  4. Alycia Nortz

  5. Madeline Werner

  6. Sierra Wentling

 

H6B Beginner Hunter under saddle

  1. Kassidee Ringo

  2. Madeline Werner

  3. Danica MacIsaac

  4. Christie Werner

  5. Sierra Wentling

  6. Alycia Nortz

 

Novice Hunter

Division Champion – Christie Werner

Reserve Champion – Sarah Sundgren

 

H7 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Jennifer Nortz

  2. Brynna Miller

  3. Shyla Nortz

  4. Christie Werner

  5. Danica Macisaac

  6. Jane Thompson

 

H8 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Sarah Sundgren

  2. Christie Werner

  3. Danica MacIsaac

  4. Shyla Nortz

  5. Sierra Wentling

  6. Raegan Mayberry

H9 Novice Hunter under saddle

  1. Sarah Sundgren

  2. Sierra Wentling

  3. Danica MacIsaac

  4. Hope McCollom

  5. Jennifer Facer

  6. Raegan Mayberry

Low Hunter

Division Champion – McKenna Anderson

Reserve Chamption - Jane Thompson

 

H10 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Shyla Nortz

  2. Jane Thompson

  3. McKenna Anderson

  4. Jane Thompson

  5. Brynna Miller

  6. Devon Anselmomarnach

 

H11 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Devon Anselmomarnach

  2. Jennifer Facer

  3. McKenna Anderson

  4. Jane Thompson

  5. Jennifer Nortz

  6. Shyla Nortz

 

H12 Low Hunter under saddle

  1. McKenna Anderson

  2. Jennifer Facer

  3. Raegan Mayberry

  4. Alycia Nortz

  5. Devon Anselmomarnach

 

Working Hunter

Division Champion – Sierra Wentling

Reserve Champion – Jane Thompson/Jennifer Nortz

 

H13 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Sierra Wentling

  2. Jane Thompson

  3. Jennifer Nortz

  4. Shyla Nortz

  5. Daryn Tinsley

  6. Devon Anselmomarnach

H14 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. McKenna Anderson

  2. Sierra Wentling

  3. Jennifer Nortz

  4. Jane Thompson

  5. Daryn Tinsley

  6. Devon Anselmomarnach

 

H15 Working Hunter under saddle

  1. McKenna Anderson

  2. Sierra Wentling

  3. Daryn Tinsley

  4. Devon Anselmomarnach

 

Advanced Hunter

Division Champion – Sierra Wentling

Reserve Champion – Crystal Murray-Weston

 

H16 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Jane Thompson

  2. Sierra Wentling

  3. Shyla Nortz

  4. Crystal Murray-Weston

 

H17 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Crystal Murray-Weston

  2. Sierra Wentling

 

H18 Advanced Hunter under saddle

  1. Sierra Wentling

  2. Crystal Murray-Weston

Excelling Hunter

Division Champion - Crystal Murray-Weston

Reserve Champion - Ashley Nolting

H19 Excelling Hunter over Fences (3'0")

1. Crystal Murray-Weston

2. Ashley Nolting

H20 Excelling Hunter over Fences (3'0")

1. Crystal Murray-Weston

H21 Excelling Hunter under Saddle

1. Crystal Murray-Weston

Grasshopper (50 cm/1’ 8” Cross Rails)

Division Champion – Alexandra Bale

Reserve Champion – Emerson Thompson

 

J1 Grasshopper

  1. Alexandra Bale

  2. Reece Lierman

  3. Lindsey Holmgren

  4. Emerson Thompson

  5. Carrie Kedish

  6. Kaylee Stolley

 

J2 Grasshopper

  1. Emerson Thompson

  2. Alexandra Bale

  3. Lindsey Holmgren

  4. Katie Hough

  5. Natasha Enegren

 

J3 Grasshopper

  1. Emerson Thompson

  2. Alexandra Bale

  3. Natasha Enegren

  4. Reece Lierman

  5. Lindsey Holmgren

  6. Carrie Kedish

 

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Division Champion – Natasha Enegren

Reserve Champion – Alexandra Bale

J4 Puddle Jumper

  1. Alexandra Bale

  2. Emerson Thompson

  3. Laree Liermann

 

J5 Puddle Jumper

  1. Natasha Enegren

J6 Puddle Jumper

  1. Natasha Enegren

  2. Alexandra Bale

 

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Division Champion – Emily Aken

Reserve Champion – Karen Chapman

J7 Beginner Jumper

  1. No clear rounds

 

J8 Beginner Jumper

  1. Emily Aken

J9 Beginner Jumper

  1. Emily Aken

  2. Karen Chapman

  3. Natasha Enegren

Schooling Jumper (80 cm/2’8”)

Division Champion – Maya Gaffaney

Reserve Champion – Daryn Tinsley

 

J10 Schooling Jumper

  1. Daryn Tinsley

  2. Karen Chapman

  3. Maya Gaffaney

 

J11 Schooling Jumper

  1. Daryn Tinsley

  2. Maya Gaffaney

J12 Schooling Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

  2. Natasha Enegren

  3. Maya Gaffaney

  4. Daryn Tinsley