Show Results

Spring Warm-Up 5/1/2022

Pre Beginner Hunter Group A

Division Champion – Holly Helinski

Reserve Champion – Allegra Adams

 

H1A Pre Beginner Hunter Under Saddle

  1. Holly Helinski

  2. Sabrina Mayzach

  3. Raegan Mayberry

  4. Teddy Schilling

  5. Allegra Adams

  6. Annabelle Sleipness

 

H2A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Holly Helinski

  2. Gracyn Colliver

  3. Raegan Mayberry

  4. Avery Cash

  5. Allegra Adams

 

H3A Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Gracyn Colliver

  2. Holly Helinski

  3. Alexandra Bale

  4. Allegra Adams

  5. Raegan Mayberry

  6. Jocelyn Mackie

 

Pre Beginner Hunter Group B

Division Champion – KQ Mogenson

Reserve Champion – Erika Winter

 

H1B Pre Beginner Hunter Under Saddle

  1. Katelyn Peterson

  2. KQ Mogenson

  3. Erica Winter

  4. Emerson Thompson

  5. Hope McCollom

  6. Teddy Schilling

 

H2B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Hope McCollom

  2. KQ Mogenson

  3. Katelyn Peterson

  4. Deidra Snyder

  5. Eric Winter

  6. Emerson Thompson

 

H3B Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Eria Winter

  2. Emerson Thompson

  3. KQ Mogenson

  4. Deidra Snyder

  5. Aliya Ortega

  6. Katelyn Peterson

 

Beginner Hunter Group A

Division Champion – Alexis Alred

Reserve Champion – Holly Helinski

 

H4A Beginner Hunter under saddle

  1. KQ Mogenson

  2. Alexandra Bale

  3. Holly Helinski

  4. Annika Helinski

  5. Gracyn Colliver

 

H5A Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Alexis Alred

  2. Holly Helinski

  3. Avery Cash

  4. Gracyn Colliver

  5. Rebecca Bos

  6. Annika Helinski

 

H6A Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Alexis Alred

  2. Avery Cash

  3. Annika Helinski

  4. Alexandra Bale

  5. Gracyn Colliver

  6. Holly Helinski

 

Beginner Hunter Group B

Division Champion – Raegan Mayberry

Reserve Champion – Kasidee Ringo

 

H4B Beginner Hunter under saddle

  1. Reagan Mayberry

  2. Kasidee Ringo

  3. Katelyn Peterson

  4. Sabrina Mayzach

  5. Emerson Thompson

  6. Mikayla Weaver

 

H5B Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Alyssa Netz

  2. Kasidee Ringo

  3. Emerson Thompson

  4. Hope McCollom

  5. Syla Nortz

  6. Brooklyn Fletcher

 

H6B Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Alyssa Netz

  2. Kasidee Ringo

  3. Raegan Mayberry

  4. Emerson Thompson

  5. Syla Nortz

  6. Mikayla Weaver

 

Novice Hunter

Division Champion – Annika Helinksi

Reserve Champion – Jaidah Dance

 

H7 Novice Hunter under saddle

  1. Annika Helinski

  2. Jaidah Dance

  3. Danielle Power

  4. Jeni Nortz

  5. Ashley Alred

  6. Arianna Ames

 

H8 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Jeni Nortz

  2. Annika Helinski

  3. Jaidah Dance

 

H9 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Jaidah Dance

  2. Jeni Nortz

  3. Annika Helinski

  4. Brynna Miller

  5. Addison Pung

Low Hunter

Division Champion – Hunter Holsten

Reserve Chamption - Addison Pung

 

H10 Low Hunter under saddle

  1. Addison Pung

  2. McKenna Anderson

  3. Hunter Holsten

  4. Danielle Power

  5. Brynna Miller

  6. Arianna Ames

 

H11 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Hunter Holsten

  2. Addison Pung

  3. Jessica Warren

  4. Jane Thompson

  5. McKenna Anderson

 

H12 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. McKenna Anderson

  2. Hunter Holsten

  3. Jessica Warren

  4. Addison Pung

  5. Jane Thompson

 

Working Hunter

Division Champion – Cindy Hahn

Reserve Champion – Jane Thompson

 

H13 Working Hunter under saddle

  1. Danielle Power

  2. Cindy Hahn

  3. Jane Thompson

H14 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Cindy Hahn

  2. Jane Thompson

 

H15 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Cindy Hahn

  2. Jane Thompson

 

Advanced Hunter

Division Champion – Crystal Murray-Weston

Reserve Champion – LeeEllyn Frailey

 

H16 Advanced Hunter under saddle

  1. Cindy Hahn

  2. Crystal Murray-Weston

  3. LeeEllyn Frailey

 

H17 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Crystal Murray-Weston

  2. LeeEllyn Frailey

 

H18 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Cindy Hahn

  2. Willow Niemela

  3. LeeEllyn Frailey

  4. Crystal Murray-Weston

Gambler’s Choice

  1. Crystal Murray-Weston

  2. Natasha Enegren

  3. Emily Aken

  4. Briella Gates

  5. Arielle Ebert

  6. Alexis Alred

Grasshopper (50 cm/1’ 8” Cross Rails)

Division Champion – Natasha Enegren

Reserve Champion – Emerson Thompson

 

J1 Grasshopper

  1. Natasha Enegren

  2. Abigail Durepo

  3. Natasha Enegren

  4. Emerson Thompson

  5. Hayden Bystrom

  6. Alexis Alred

 

J2 Grasshopper

  1. Natasha Enegren

  2. Natasha Enegren

  3. Brooklyn Fletcher

  4. Raegan Mayberry

  5. Emerson Thompson

  6. Hayden Bystrom

 

J3 Grasshopper

  1. Hayden Bystrom

  2. Abigail Durepo

  3. Emerson Thompson

 

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Division Champion – 

Reserve Champion –

J4 Puddle Jumper

  1. Abigail Durepo

  2. Brooklyn Fletcher

  3. Rebecca Routh

 

J5 Puddle Jumper

  1. Abigail Durepo

  2. Brynna Miller

  3. Kolbie Colliver

J6 Puddle Jumper

  1. Abigail Durepo

  2. Laree Carol Liermann

  3. Rebecca Routh

  4. Kolbie Colliver

 

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Division Champion – Emily Aken

Reserve Champion – Chloe Dunsmoor

 

J7 Beginner Jumper

  1. Emily Aken

  2. Serena Copley

  3. Chloe Dunsmoor

  4. Emma Durepo

 

J8 Beginner Jumper

  1. Jane Thompson

  2. Chloe Dunsmoor

  3. Emma Durepo

  4. Natasha Enegren

  5. Serena Copley

  6. Karen Chapman

J9 Beginner Jumper

  1. Emily Aken

  2. Gia Schwarzer

  3. Karen Chapman

  4. Natasha Enegren

  5. Chloe Dunsmoor

  6. Serena Copley

 

Schooling Jumper (80 cm/2’8”)

Division Champion – Crystal Murray-Weston

Reserve Champion – Chloe Dunsmoor

 

J10 Schooling Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

  2. Chloe Dunsmoor

  3. Ariana Telo

  4. Nicole Aden

  5. Serena Copley

  6. Abigail Popa

 

J11 Schooling Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

  2. Abigail Popa

  3. Jane Thompson

  4. Serena Copley

  5. Chloe Dunsmoor

  6. Maya Gaffney

J12 Schooling Jumper

  1. Nicole Aden

  2. Crystal Murray-Weston

  3. Chloe Dunsmoor

  4. Karen Chapman

  5. Abigail Popa

  6. Willow Niemela

  7. Maya Gaffney

 

Jumper (90 cm/2’11”)

Division Champion – Crystal Murray-Weston

 

J13 Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

J14 Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

J15 Jumper

  1. Willow Niemela

  2. Crystal Murray-Weston

Back to School(ing) Show 9/26/2021

Lead Line

Clara Clayton

Charlotte Fuller

Maxen Meredith

 

Pre Beginner Hunter

Division Champion – Kate Fuller

Reserve Champion – Lei Broadstone

 

H1 Pre Beginner Hunter Under Saddle

  1. Shelby Howell

  2. Lei Broadstone

  3. Annika Helinski

  4. Kate Fuller

  5. Caitlyn Anderson

 

H2 Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Kate Fuller

  2. Lei Broadstone

  3. Rebecca Hopkins

  4. Caitlyn Anderson

  5. Shelby Howell

  6. Annika Helinski

 

H3 Pre Beginner Hunter over fences (ground poles)

  1. Kate Fuller

  2. Annika Helinksi

  3. Lei Broadstone

  4. Rebecca Hopkins

  5. Caitlyn Anderson

  6. Shelby Howell

  7. Hayden Bystrom

 

Beginner Hunter

Division Champion – Kate Fuller

Reserve Champion – Jordan Bare

 

H4 Beginner Hunter under saddle

  1. Shelby Howell

  2. Maya Rizvi

  3. Annika Helinski

  4. Lacy Holsten

  5. Jordan Bare

  6. Hayden Bystrom

 

H5 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Kate Fuller

  2. Maya Rizvi

  3. Jordan Bare

  4. Rebecca Hopkins

  5. Shelby Howell

  6. Hayden Bystrom

  7. Lacy Holsten

 

H6 Beginner Hunter over fences (18” Cross rails)

  1. Kate Fuller

  2. Hayden Bystrom

  3. Rebecca Hopkins

  4. Lacy Holsten

  5. Jordan Bare

  6. Maya Rizvi

  7. Shelby Howell

 

Novice Hunter

Division Champion – Samantha Shapiro

Reserve Champion – Catherine Julsen

 

H7 Novice Hunter under saddle

  1. Addison Pung

  2. Laura Wagner

  3. Catherine Julsen

  4. Jordan Bare

  5. Camryn Schullenberger

  6. Samantha Shapiro

 

H8 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Natasha Enegren

  2. Catherine Julsen

  3. Samantha Shapiro

  4. Jordan Bare

  5. Aubrey Roth

  6. Addison Pung

 

H9 Novice Hunter over fences (2’0”)

  1. Samantha Shapiro

  2. Aubrey Roth

  3. Catherine Julsen

  4. Emerson Thompson

  5. Jordan Bare

  6. Natasha Enegren

Low Hunter

Division Champion – Catherine Julsen

Reserve Chamption-  Hunter Holsten

 

H10 Low Hunter under saddle

  1. Hunter Holsten

  2. Samantha Shapiro

  3. Addison Pung

  4. Emma Durepo

  5. Holly Helinski

  6. Sarah James

 

H11 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Catherine Julsen

  2. Hunter Holsten

  3. Sarah James

  4. Sasha Kos

  5. Daphne Rutter

  6. Cindy Hahn

 

H12 Low Hunter over fences (2’3”)

  1. Catherine Julsen

  2. Daphne Rutter

  3. Hunter Holsten

  4. Sasha Kos

  5. Sarah James

  6. Cindy Hahn

 

Working Hunter

Division Champion – Kim Johnson

Reserve Champion – Holly Helinski

 

H13 Working Hunter under saddle

  1. Kim Johnson

  2. Ali Johnson

  3. Jenny Youngblood

  4. Emily Bor

  5. Holly Helinski

  6. Riley Rochell

H14 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Kim Johnson

  2. Sarah James

  3. Holly Helinski

  4. Emily Bor

  5. Riley Rochell

  6. Ali Johnson

 

H15 Working Hunter over fences (2’6”)

  1. Riley Rochell

  2. Kim Johnson

  3. Holly Helkinski

  4. Emily Bor

  5. Ali Johnson

  6. Sasha Kos

 

Advanced Hunter

Division Champion – Riley Rochell

Reserve Champion – Bonnie Powell

 

H16 Advanced Hunter under saddle

  1. Bonnie Powell

  2. Riley Rochell

  3. Crystal Murray-Weston

 

H17 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Bonnie Powell

  2. Riley Rochell

  3. Crystal Murray-Weston

 

H18 Advanced Hunter over fences (2’9”)

  1. Riley Rochell

  2. Crystal Murray-Weston

  3. Bonnie Powell

Gambler’s Choice

  1. Crystal Murray-Weston (85 pts)

  2. Natasha Enegren (64 pts)

  3. Bonnie Powell (62 pts)

  4. Emma Durepo (55 pts)

  5. Arielle Ebert (51 pts)

  6. Chloe Dunsmoor (41 pts)

 

Grasshopper (50 cm/1’ 8” Cross Rails)

Division Champion – Camryn Schulenberger

Reserve Champion – Arianna Ames

 

J1 Grasshopper

  1. Rebecca Hopkins

  2. Maya Rizvi

  3. Sierra Wentling

  4. Alexandra Bale

  5. Camryn Schulenberger

 

J2 Grasshopper

  1. Sierra Wentling

  2. Katie Hough

  3. Camryn Schulenberger

  4. Arianna Ames

  5. Alexandra Bale

 

J3 Grasshopper

  1. Arianna Ames

  2. Camryn Schulenberger

  3. Katie Hough

  4. Maya Rizvi

  5. Alexandra Bale

 

Puddle Jumper (60 cm/2’)

Division Champion – Catherine Julsen

Reserve Champion – Natasha Enegren

 

J4 Puddle Jumper

  1. Natasha Enegren

  2. Isabella Pott-Moore

  3. Jessica Warren

  4. Jaidah Dance

  5. Crystal Murray-Weston

  6. Catherine Julsen

 

J5 Puddle Jumper (only one rider made jump-off)

  1. Catherine Julsen

 

Beginner Jumper (70 cm/2’4”)

Division Champion – Chloe Dunsmoor

Reserve Champion – Catherine Julsen

 

J7 Beginner Jumper

  1. Chloe Dunsmoor

  2. Jaidah Dance

  3. Natasha Enegren

  4. Catherine Julsen

  5. Arielle Ebert

 

J8 Beginner Jumper

  1. Sierra Wentling

  2. Chloe Dunsmoor

  3. Catherine Julsen

  4. Natasha Enegren

 

Schooling Jumper (80 cm/2’8”)

Division Champion – Chantel Whitley

Reserve Champion – Maya Gaffaney

 

J10 Schooling Jumper

  1. Sierra Wentling

  2. Chantel Whitley

  3. Natasha Enegren

  4. Maya Gaffaney

  5. Chloe Dunsmoor

 

J11 Schooling Jumper

  1. Maya Gaffaney

  2. Chantel Whitley

 

Jumper (90 cm/2’11”)

Division Champion – Crystal Murray-Weston

Reserve Champion – Maya Gaffaney

 

J13 Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

  2. Maya Gaffaney

 

J14 Jumper

  1. Crystal Murray-Weston

  2. Maya Gaffaney